День в історії - народився живописець Павло Ковжун

3 жовтня 1896 року у селі Костюшки на Житомирщині народився Павло Ковжун, графік, живописець, мистецтвознавець.
Павло Ковжун біля своїх творів на виставці у Львові, 1923. Фото: vikna.if.ua.

{{2}} Об этом сообщает telegrama.in.ua со ссылкой на СМИ.

Закінчив відділ малярства Київського художнього училища. Учасник Першої світової війни на Румунському фронті, був двічі поранений.

«З Києвом мав регулярний зв’язок і, буваючи в Києві, брав участь у таємних засіданнях старшої української громади…– писав у спогадах Павло Ковжун. – В полку і дивізії заклав і організував гурток українців-старшин, яких освідомлював національно під час сидіння в окопах».

Обкладинка до книги Івана Франка у виконанні Павла Ковжуна. Фото: photo-lviv.in.ua.

Редагував фронтові газети «Козацька думка», «Україна», «Голос Часу». За часів Центральної Ради – представник військової місії до Румунії, входив до військово-історичного відділу Генштабу. У 1918-1919 рр. працював в інформаційному бюро Сірої дивізії, учасник боїв із більшовиками та поляками.
Після поразки Української революції мешкав у Львові. Співзасновник знаменитих львівських мистецьких об’єднань Гуртка діячів українського мистецтва (1922-1926) та Асоціації незалежних українських митців (1931-1939). Організатор численних художніх виставок.

{{1}}

Вважається одним із найвидатніших послідовників Георгія Нарбута. Його графіка неодноразово експонувалася на міжнародних виставках у Празі (1924), Брюсселі (1927), Лос-Анджелесі (1931), Берліні (1937), Римі (1938).

Займався розписом багатьох церков Галичини складними орнаментальними композиціями в українсько-візантійському стилі.

Помер 15 травня 1939-го у Львові від запалення легенів. Похований на Личаківському цвинтарі.

УІНП


Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/den_v_istorii__narodyvsya_zhyvopysets_pavlo_kovzhun_327550.html”